Brisoley dış cephede kurulan jaluzi sistemleridir. Dış cephe jaluzi ve dış mekan jaluzi olarak da adlandırılır. Standart stor ve jaluzi gibi iç mekan perde sistemlerinde olduğu gibi ortamın ısı ve ışıktan olumsuz etkilenmemesi amacıyla kurulur. Farkıysa ışığı camın dışarısında karşılaması ve dış cephe görünümünü belirlemesidir. En güçlü ve üstün perde sistemidir. Isı kazancını ve enerji tasarrufunu maksimuma çıkarır. Diğer dış cephe sistemimiz zip perde gibi dış ortamın zorluklarına, yağmur ve rüzgara karşı dirençlidir. Trend Perde Sistemleri tarafından sunulan brisoley perdeler profesyonel proje çalışmalarıyla uygulanır. Her çalışmanın kendi özel koşulları ve gereksinimleri dikkate alınır. Çok sayıda uygulama ve renk seçeneği arasından tercih yapmak mümkündür.

Trend dış jaluzi projelerinde Somfy motorlar kullanılmaktadır. Somfy Expert kurumu olan Trend, motorlu perde sistemlerinde ciddi deneyime sahiptir.

Dış Jaluzi Perdenin Avantajları

✓ Minimum g-total
✓ Maksimum enerji tasarrufu
✓ Somfy motorlu kontrol seçenekleri
✓ Bol renk seçeneği
✓ Uzun ömürlü
✓ Rüzgara, yağışa zor koşullara dayanıklı

 

Brisoley  Perde Sistemlerimiz ve Fiyatları


· Dış jaluzi sistemlerimiz, aşırı güneşlenmeye, UV ışınlarına ve korozyona karşı tamamıyla dayanıklıdır. Laboratuar ortamında sayısız stres testlerinden başarıyla çıkmış, rüxgar yüküne dayanımları belirlenmiştir.

· Çok sayıda renk seçeneği vardır veya dilediğiniz RAL rengine boyatabilirsiniz. Oldukça şık bir görüntüye sahiptir ve zorlu ortam koşullarında ilk zamanki görünümümü muhafaza eder.

· Yarı açılır ya da tam açılır olarak kullanılabilir. Tam olarak kapatıldığında mutlak bir karanlık sağlar.

· Güneş ve rüzgar sensörü Trend tarafından opsiyonel olarak sunulmaktadır. Güneş sensörleri lamellerin otomatik açılanmasını sağlayabilir. Motorlu perdelerde kullanılan perde motoruna bağlı olarak gelişmiş ayarlar bulunmaktadır. Örneğin brisoley perderinizin günün belli vakitlerinde otomatik olarak açılmasını ve kapanmasını sağlayabilirsiniz.

· Mimarlık ve tasarım bürolarıyla projelerimizde öne çıkan bir dış cephe sistemidir. Trend - mimarlık büroları programımıza bakınız.

Dış jaluzi fiyatları uygulama projesindeki detaylara göre şekillenmektedir. Bunlar perde ölçüleri, motorlu sistem serisi, kullanılacak jaluzi sistemleri ve modellerine göre farklılık arz edecektir. Lütfen bize ulaşarak müşteri temsilcilerimizden bilgi alınız.

Nasıl dış jaluzi siparişi verebilirim?

Dış jaluziler proje olarak değerlendirilir, planlanır ve uygulanır. Bize proje detaylarını paylaşırsanız belirtilen detaylara teknik olarak uygun sistemlere ilişkin fiyat teklifiniz size iletilecek, müşteri temsilcilerimiz sonraki aşamalar hakkında sizi bilgilendirecektir.

Brosoley mi Zip Perde mi tercih etmeliyim?

İki sistem de modern, işlevsel ve dayanıklıdır. Storların temizliği daha kolaydır çünkü apreli yapısı nedeniyle toz ve kire karşı dirençlidir. Ebat büyüdükçe fermuarlı stor (zip perde) daha iyi performans vermektedir. Ancak jaluzi perdenin ışığı kontrol etmede artısı bulunur. İçeri giren ışığı istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Netice itibariyle değişik uygulamalar için ideal perde sistemini tercih etmeniz gerekir. Lütfen en doğru profesyonel desteği almak için müşteri temsilcilerimize ulaşınız.

Ankara'da Trend® dış jaluzi siparişi verebilir miyim?

Trend Perde Sistemleri İstanbul merkezli bir kurum olmasının yanında başta Ankara, Bursa, İzmir ve Antalya olmak üzere Türkiye'nin her yanına tüm jaluzi perdelerimizi ulaştırabilir. Aynı zamanda çevre ülkelerde projelere imza atmıştır.

Bir binada neden DCJ tercih edilmelidir?

Dış cephe jaluzi en üstün perde sistemidir. Sıcak zamanda aşırı güneş ısısı ve ışığının hangi miktarda içeri alınacağını ayarlar, güneş kırıcı görevi görür, ısı kazancını maksimuma çıkarır. Ortam rahatlığında ve soğutma tasarrufunda etkin olur. Aynı zamanda panjur sistemi gereğini ortadan kaldırır; tek sistemde hem perde hem de panjur birleşmiştir. İç mekanda ayrıca perde sistemi ihtiyacı kalmaz.

perde sistemleri enerji tasarrufu

Brisoley perde fiyatları pahalı mıdır?

Brisoley perdelerin fiyatları diğer perde sistemlerinden fazladır ancak aşırı pahalı değildir. Özellikle büyük projelerde Trend DCJ tercih edildiğinde makul fiyatlarla karşılaşmak mümkündür. Bu sistemler çok büyük oranda motorla kontrol edildikleri için motor fiyatlamasına hesaba katmak gerekir. Ucuz motor bu sistemlerde asla tercih edilmez. Trend, DCJlerinde Fransız otomasyon devi Somfy'nin motor ve aksesuarlarını kullanmaktadır.

DCJ kullanılabilmesi için bir bina hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Dış cephe jaluziler çok farklı bina tiplerinde kolaylıkla uygulanabilmektedir çünkü geniş bir uygulama modülleri desteği söz konusudur ve sorunlara uygun bir çözüm imkanı sunabilirler. DCJ uygunluğu esas olarak bina planı yapılırken göz önüne alınmalıdır aksi halde ekstra masraflar söz konusu olacaktır. Bina tasarımı yapılırken DCJ mekanizmasının yer aldığı üst rayın gizleneceğin bir cep (elevation) olmalıdır. Bu sayede üst ray dış etkilerden sakınılır ve dışarıdan bakıldığında sadece lameller görünür, daha estetik bir görüntü oluşur. Bu cebin ideal ölçüleri kullanılacak Trend DCJ serisi ve lamel tipine olduğu kadar perde yüksekliğine bağlıdır. 2500 mm yükseklikte 80 mm genişlikte C tipinden lamellere sahip motorlu bir DCJ için 280 mm yükseklik ve 140 mm derinlik idealdir. Eğer binada bu boşluk yapılmamışsa alüminyum üst saklama paneli (kutusu) eklemek gerekecektir. Videoda bu iki tip saklama metodunu görebilirsiniz.