Karartma Stor Perde

Karartma stor perdenin faydaları

Karartma perdeler gerek Trend Perde Sistemleri müşterileri gerekse ülkemiz genelinde artanbir ilgiyle karşılanmaktadırlar. Bu ilginin birçok nedeni vardır. Karartma stor perdenin önemli avantajları ve fiyatlarının uygunluğu başlıca nedenlerdir. Blackout perde ortama giren ışığı tamamen engelleme maksadıyla kullanılır. Böyle istemenizde farklı istekler söz konusu olabilir. Bunlardan öne çıkanları aşağıdan okuyabilir veya müşteri temsilcilerimize ulaşarak merak ettiğiniz her konuda bilgi alabilirsiniz. Bilgi al

Kaliteli ve Kesintisiz Uyku

İnsan vücudu ışığı algılayarak vücudunu programlar. Biyolojik saat adını verdiğimiz organik bir saat mekanizması günüçocuk odası uykun hangi vaktinde olduğumuzu algılayarak vücuna uykuya başlaması veya uyanması çağrısında bulunur. Eğer uyku vaktinde ortama ışık girerse beynimiz bunu yanlış algılayacak, vücudu ayakta tutmaya çalışacaktır. Yatak odası için uygulanan karartma perde ışığı tamamen blokladığı için bu ihtimali ortadan kaldıracaktır. Ayrıca küçük çocukların uykuları hassastır. Ufak bir etken uyanmalarına sağlar. Karartma perdeyle karartılmış bir odada uyuyan çocuk hem ışık izolasyonu hem de ses izolasyonu nedeniyle derin ve aralıksız bir uyku uyuyacaktır.

Gizlilik

Bazı perde sistemleri gece odanızda ya da uygulama mekanızınızda ışıklar açıkken bulunduğunuz yerin görülmesine neden olurlar. Örneğin sunscreen gündüz içeriyi dışardan bakan gözlere görülür kılmazken gece olmayabilir. Bu durumlarda blackout stor perde kesin çözümdür, görüntüyü tamamen bloklar. Kimi durumlarda karartma perde diğer mekanizmalı perde sistemleriyle beraber ikili kullanılır. Gece vakitlerinde açılır.

Ses İzolasyonu

Trend Perde Sistemleri tarafından üretilen karartma perdeler evrensel teknolojik standartları yakından takip etmektedir. Ses izolasyonu blackout kumaşı için önemli bir kriterdir. Sunduğumuz perdeler özel yapısı sayesinden dışardan gelen sesi absorbe etme yeteneğine sahiptir. Bu sayede daha sessiz bir ortam sağlanır.

Güneşin Zararlı Etkilerine Kesin Çözüm

Karatma perde ile korunan bir ortam güneşin zararlı etkilerinden tamamen sakınılmış demektir. Başta tekstil ürünleri, mobilyalar ve cihazlar olmak üzere güneş ışığıyla zarara uğrayabilecek eşyalarını korumuş olursunuz.

Karartma perdelerin başlıca avantajları bunlar. Bunlar dışında projeksiyon gibi profesyonel maksatlarla kullanılan ortamlarda tam karanlık etmede kullanılabilirler. Netice itibariyle karartma perde sayısız artıya sahip modern ve dayanıklı bir perde sistemidir. Trend® karartma serilerinden dilediğinizi ister motorlu ister manuel seçenekle tercih ediniz.

Similar Posts