Fermularlı Perde Mekanizması

Ucuz Stor Perde vs Trend® Stor

Trend Perde Sistemleri, modern stor perdelerin imalat ve satışını yapmaktadır. Piyasada farklı türleri bulunan stor perdelerle Trend storların karşılaştırması için aşağıda yazımızı okuyabilir, bilgi edinebilirsiniz. Bireysel ve kurumsal satın almalarınız için müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz, gerekli bilgilendirmeler ve yönlendirmelerin yanı sıra fiyat teklifi alabilirsiniz. Projeniz veya stor perde işiniz için en doğru bilgi ve tavsiyeleri almak için lütfen bize ulaşınız.

0212 327 0727

0216 327 0727

info@trendperde.com.tr

Türkiye'de piyasada bulunabilen stor perdeler ve Trend stor hakkında karşılaştırmalı bilgileri aşağıdan bulabilirsiniz.

Stor Perde

Stor perde ülkemizde en yaygın olarak tercih edilen modern ve kullanışlı bir perde sistemidir. Hem iş yerleri, oteller, restoranlar vb. yerlerde hem de evlerde, yaşam alanlarında kullanılabilir. Basit bir perde sistemi olması nedeniyle Türkiye'de çok farklı stor perde imalatçılar, farklı kalitelerde stor imal etmektedirler. Peki bu farklar nelerdir? Bir stora kaliteli veya kalitesiz kılan detaylar nelerdir?

Kumaş

Stor perdede kumaşlar için farklı seçenekler vardır. Standart stor polyester içeriği sahiptir. Screen stor, PVC-polyester veya cam elyafı içeriğine sahip olabilir. Blackout perdeler de yine polyester veya cam elyafı (fiberglass) içeriktedir. Zebra storlar çiftli yapıdadır. Çok ucuz stor perdelerde kumaşlar öylesine kalitesizdirler ki insan sağlığına zarar verebilecek yapıda olabilirler. Dünya genelinde kumaşların sağlık, çevre ve yangın sertifikalarına sahiptirler. Bunlara bakarak uygun olduklarına kanaat getiririz. Greenguard, Oeko-tex kalite ve sağlık sertifikaları olmazsa olmazdır. Eğer bunlar olmazsa perde içerisindeki VOC denen yapı zamanla çözünerek havaya karışacak, solunumla insan bedenine girecektir. Bu da türlü sağlık sorunlarına davetiye çıkaracaktır. O nedenle stor perdecinizden kullanılan kumaşların teknik speklerini ve ilgili sertifikalarını sorunuz.

Yangına dayanıklılık

Ucuz stor perde yangına karşı dayanıksızdır, hatta alev alabilir, alevi bulunduğu ortamda daha çok yayacak yapıda olabilir. Bu nedenle storlardaki kumaş için yangına dayanıklılık sertifikası sorunuz. Avrupa'da stor kumaşı için aşağıdaki yangına karşı dayanıklıklık derecelendirmeleri baz alınmaktadır. En geçerli iki rating Alman ve Fransız standardı olarak bilinenlerdir.
· NF P92-503 Fransız Standardı
· DIN 4102 Alman Standardı

Screen perdelerinizde Fransız standardı için M1 ve M0, Alman standardı için B1 ve A2 geçerli ratinglerdir. M2 ve altı ile B2 ve altı Avrupa Birliği'nin perde sistemleri ile ilgili direktif ve normalarını düzenleyen EN14501'de yetersiz görünmektedir.

Stor Mekanizması

Stor perde mekanizmaları da değişkenlik arz etmektedir. Yeterli tork üretemeyen zayıf mekanizmalar perde sisteminin manuel kontrolünde zorluklar yaratacağı gibi ömrünü de azaltmaktadır. Trend Stor mekanizması uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilir, dayanıklıdır ve kullanım hatalarından ancak asgari düzeyde etkilenir. 2 yıl boyunca mekanik aksam garantisi verilen storlarımızın 2014 yılı sonu itibariyle ancak %1'lik kısmı bozulabilir. Ayrıca tüm perde sistemlerimiz EN13120 çocuk koruma kilidine sahiptir. Bu sayede çocukların sağlığına zararlı olabilecek bir tehdit oluşturmazlar.

Motorlu Stor Perde

Stor perdelerin motorlu olarak kullanılmaları yaygındır. Stor perdelerde farklı motor seçenekleri vardır. Bunlar arasında ucuz perde motorları tercih ederseniz zaman içerisinde memnuniyetsizlik içerisinde olacaksınızdır. Bu ucuz markaların modelleri kolayca yıpranır, ayrıca yedek parçaları zor bulunur. Trend storlarda ise 5 yıl boyunca garanti verilen Somfy veya Mosel motorlar kullanılmaktadır. Somfy otomasyon alanında dünya lideri Fransız bir markadır. Mosel ise Türk markasıdır, Çin'de yine Somfy'nin çoğunluk hissesine sahip olduğu ait DOOYA fabrikalarında üretilmektedir.

TREND STOR

Trend stor perdeler şu avantajlara sahiptir:

  • Türkiye'nin 20 yıldır stor perdecisi Trend® güveni ve garantisi
  • İlgili sağlık, çevre ve yangına dayanıklılık sertikaları
  • Doğrudan imallatta satıldığı için projeleriniz ve işleriniz için rekabetçi fiyatlar
  • Elit Trend mekanizması
  • Çok sayıda renk, desen ve uygulama seçeneği
  • Mimarlık büroları, tasarım ofisleri ve yapı şirketlerine profesyonel ve kurumsal destek
  • Somfy® Expert sertifikası

Lütfen bize ulaşınız ve sorularınızı, bilgi taleplerinizi iletiniz.

Bize ulaşın

Similar Posts