Zip perde ya da bilinen adıyla fermuarlı perde bir dış cephe mekanizmalı perde sistemidir. Stor perde mekanizmasına sahip özel kumaşlarla donanmıştır. Zip perde mekanizmasında perde kumaşları yandaki kanal içerisinde hareket eder ve bu sayede formlarını korurlar. Bunda maksat rüzgar ve yağış gibi zorlu ortam koşullarına direnç ve dayanıklılık gösterebilmektir. Zayıf bir perde kumaşı bükülmeler ve yıpranmalar yaşayacaktır. Ancak Avrupa ve ABD'de üretilen dış cephe zip serisi özel kumaşlar, Trend Perde Sistemleri zip perde projelerinde kullanımaktadır, optik ve termal performans kriterlerini karşılamalarının yanı sıra uzun kullanım önrü vaad etmektedir.

Modern binaların yanı sıra restoranlar ve kafelerde gibi birçok açık veya yarı-açık mekanda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu sistemler genelde motorludur ve uzaktan kumanda vasıtasıyla kontrol edilmektedir. Bunun yanında butonlu veya merkezi otomasyon üzerinden kontrol mümkündür. Somfy motor tercihinde öne çıkan Fransız menşeiili bir dünya markasıdır ve Trend tarafından da kullanılır. Tercihler konusunda belirsizlik yaşıyorsanız lütfen bize ulaşarak en doğru bilgilendirmeyi alınız.

Zip Perdenin Avantajları

✓ Üstün güneşten koruma performansı
✓ Yüksek enerji tasarrufu
✓ Motorlu kontrol seçenekleri
✓ Şeffaf yapı, dışarıyı görebilme
✓ Rüzgara, yağışa zor koşullara dayanıklı

Zip Perde (Fermuarlı Perde) Sistemlerimiz ve Fiyatları


Fermuarlı perde fiyatları kumaş seçeneğine ve perde adedi ve ebatlarına bağlıdır. Bu nedenle teklif almanız gerekir. Trend Perde'nin çalışma sistemi, perde sistemlerinin müşterilerimize özel olarak hazırlanmasına dayanır. Derhal bize ulaşırsanız size fiyat teklifimizi iletebiliriz. Eğer uygulama alanının ölçüsünü bilmiyorsanız adresinize ölçü almak üzere ücretsiz olarak teknik eleman gönderebiliriz.


Zip Perde için neden Trend'i tercih edeyim?
Trend Perde Sistemleri 1997'den bugüne kadar çok sayıda zip perde projesini başarıyla planlamış ve icra etmiştir. Bu perde sisteminde sadece elit teknik kumaşlar kullanılmaktadır. Sıradan bir perde kullanılırsa yıpranma ve zorlanma kaçınılmazdır. Ülkemizin çok sayıda saygın kurumunun tercihi olan Trend, sürekli yenilenen ve termal/optik performansı gelişen teknik kumaşları ve mekanizmaları sunar. Ortaya çıkan projelerimiz müşterilerimizde memnuniyet yaratmakta, güven duygusu oluşturmaktadır.

Ürünlerinizin sertifikaları var mıdır?
Ürünlerimiz Fransız ve Alman standartlarına bire bir uygundur. M1 yanında B1/B2 sertifikalarına sahip kumaşlarımıza ilişkin yangına dayanıklılık, çevreye uyumluluk gibi sertifikalar sunulacaktır. Greenguard, CE ve ISO yanında diğer ilgili standartlara uyumludur. Detaylı sorgularınız için lütfen bilgi alınız.

Ankara'dayım. Perde sistemleri siparişi verebilir miyim?

Elbette. Trend Perde, İstanbul merkezli bir kurum olmasına karşın başta Ankara, Bursa, İzmir ve Antalya olmak üzere Türkiye'nin her yanına hizmet ve ürün ulaştırabilir.