Akustik Perde

Trend Perde Sistemleri, sesi absorbe edebilen perdelerin imalat ve satışını yapmaktadır. Aşağıda daha detaylı ve teknik bilgileri okumak isteyebilirsiniz. Bireysel ve kurumsal satın almalarınız için müşteri temsilcilerimize telefon veya e-mail ulaşabilirsiniz, gerekli bilgilendirmeler ve yönlendirmelerin yanı sıra fiyat teklifi alabilirsiniz.

0212 327 0727

0216 327 0727

info@trendperde.com.tr

Akustik perdeler, ses izolasyonu sağlamak üzere kullanılan perde sistemleridir. Akustik perdelerin kumaşları özeldir ve Fransa, Almanya, Belçika gibi ülkelerde üretilmektedir. Uygulama türüne ve kullanılan kumaş serisine bağlı olarak sesin ortalama %45’lik kısmını emme (absorbe) özelliğine sahiptir.

Akustik Performans

Bir kumaşın akustik performansını ölçmek için farklı metodlar kullanılmaktadır. Bir odada veya uygulama mekanında absorbe edilen gürültü miktarı sesin frekansına bağlı olarak değişir. Farklı ölçüm metotların varlığı alfa katsayısı (α) adını verdiğimiz standart tek bir sayıya indirgenmiştir (ABD de α yerine NRC katsayısı kullanır) α eğeri 0 ve 1 aralığındadır, fakat hiç bir zaman 0 veya 1 olamaz çünkü bunlar teorik değerlerdir. α katsayısının tespit edilmesinde kullanılan ölçüm metotlarında 125 ve 4000 Hz frekans aralığındaki ses sinyalleri verilir. Hangi frekans seviyesinde ne kadar ses emildiği kaydedilir. Alfa değeri bu ölçümlerin ortalamasıdır. AB standartlarında bir materyalin akustik malzemesi için kullanılan alfada farklı performans aralıkları varken stor perde kumaşlarında 0,35 ile 0,40 arası akustik performans iyi ses yalıtımı anlamı taşır. 0,40-0,50 arası çok iyi bir ses yalıtımı, daha yukarı rakamlar ise ulaşılması zor olsa da kullanılan perde sistemine ve özel kumaşa bağlı olarak ekstrem ses yalıtımı sağlanmak istenen uygulama alanlarında profesyonel ve detaylı bir planlama ve icra aşamalarından sonra gerçekleştirilebilir.

Trend® Akustik Stor

Trend Perde Sistemleri tarafından sunulan akustik perdeler screen veya metalize screen formundadır. Ayrıca nadiren blackout akustik storlar da uygulama ve mekana göre tercih edilmektedir. Bu tarz stor perde uygulamaları, stor perdenin gösterdiği optik ve termal performansa sahip olmalarının yanında akustik özellik gösterirler, yani akustik stor perdeler normal perdelerden beklenen ısı enerjisi bloklaması ve ortam ferahlığı sağlanma özelliklerinden bir şey kaybetmezler. Akustik perdeler günümüzde sadece profesyonel ses yalıtımı sağlanan alanlarda değil, işyerleri, yaşama alanları, akıllı evler, restoranlar gibi farklı mekanlar da günden güne daha çok tercih edilmektedir. Akustik perdeler imal edilirken performanslarını azami noktaya taşıyacak düzenlemeler yapılır. Örneğin; stor perde mekanizmasında kullanılan screen akustik perdenin gergin durması için alt eteklere büyük ağırlıklar takılmaktadır. Benzer şekilde uygulama gereksinimleri göz önüne alınarak japon perde veya yan kanallı perde sistemleri standart stora alternatif olarak değerlendirilebilir.

Trend perde sistemleri akustik perdeleri projelerde uygulamaktadır. Bize ilgili projenizle iletirseniz profesyonel çözüm sağlayabiliriz. Lütfen bize ulaşarak detaylı teknik bilgiler ve fiyat teklifi alınız.

Similar Posts