Stor perde mekanizmalı perde sistemleri arasında en çok tercih edilen üründür. Kullanışlı, fonksiyonel ve uygun fiyatlı olmasının yanısıra bol renk ve desen seçeneğine sahiptir. Storlu perde ya da store perde olarak da adlandırılsa da doğru adı stor perdedir. Kumaş seçenekleri uygulamaya göre değerlendirilir. Aşağıdaki çizimden üç ana tip olan sunscreen, polyester ve blackoutu görebilirsiniz. Sunscreen stor ofisler, yönetim binaları, hastaneler gibi yerlerden en iyi seçimdir. Screen ise özel şeffaf görüntüsü ve yüksek termal ve optik performansıyla, blackout (karartma) ise ışığı %100 engelleme özelliğiyle tercih edilir.

stor perde sunscreen blackout kumaşlar

· Storlara Dijital baskı uygulanması mümkündür.
· Stor mekanizması motorlu olarak yaygın olarak kullanılır. Bu sistemler uzaktan kumanda veya duvar butonunun yanı sıra merkezi otomasyon hatta telefon ve tabletle kontrol edilebilirler. Bir Somfy Expert kurumu olan Trend, Somfy motorlu stor perdelerde her türlü talep ve gereksinimize yanıt verebilir.

Aşağıda Trend tarafından sunulan stor perde çeşitleri ve renk/desen kodları belirtilmiştir. Stor fiyatları ebata, kumaşa, adede ve kontrol seçeneğine göre değişir. Lütfen bize ulaşarak bilgi ve fiyat teklifi alınız.

Daha fazla bilgi

  • Blackout ve screen stor kumaşlarımız yanmazlık özelliğine sahiptir, alev almazlar. Aynı zamanda ilgili çevre ve sağlık sertifikalarına sahiptirler, LEED yeşil binalara destek verirler.
  • Asimetrik, üçgen, dairesel vb. zor uygulama alanlarında alternatif bir mekanizma ve perde kumaşı zorunu olmaktadır. Böyle durumlarda en iyi performans veren perde sistemimiz plisedir. Özel uygulamalar için bkz: çatı perdesi, yat perdesi, kış bahçesi perdesi.
  • Büyük stor projeleri profesyonel ve kurumsal çalışmalardır. Deneyim, özen ve yetkinlik gerektirir. Trend Perde Sistemleri bugüne kadar saygın Türk ve yabancı kurumlarla sayısız projeye imza atmıştır. Referanlarımıza göz atabilirsiniz.

Stor Perde Sistemlerimiz ve Fiyatları


  • Karartma Stor: Sıfır ışık girişi istenen durumlarda kullanılır.
  • Baskılı Stor: Perde kumaşı üzerine istenilen görsel baskı yapılır.
  • Sunscreen: Güneş kırıcı özellikte fonksiyonel ve modern kumaş seçeneğidir.
  • Zebra Stor Perde: Çift katmanlı stor mekanizmalı perde sistemidir.

Stor Perde Katalogları

Dijital kataloglardaki renkler kumaşlara aittir. Realitede bulunduğu ortama ve ışık miktarına bağlı olarak renk skalamızdan farklılık gösterebilir. Renklerin nihai seçimimin el karteasından yapılmasını tavsiye ediyoruz.

1. Screen kumaşlar

2. Blackout kumaşlar

3. Düz PES kumaşlar


Perde fiyatları kumaş ve uygulama seçeneklerinin yanı sıra perde ebatlarına bağlıdır. Trend Perde'nin çalışma sistemi, perde sistemlerinin müşterilere özel olarak hazırlanmasına dayanır. Derhal bize ulaşırsanız size fiyat teklifimizi iletebiliriz. Eğer uygulama alanının ölçüsünü bilmiyorsanız adresinize ölçü almak üzere teknik eleman gönderebiliriz. Bu işlem ücretsizdir. Stor siparişi verirken seçenekleriniz hakkında bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Perdelerinizi nasıl inceleyebilirim?
Bunun için iki seçeneğiniz var. İstanbul KEYAP'a gelerek perde sistemlerini görebilirsiniz. Ya da bize ulaşarak adresinize teknik eleman isteyebilir, onun sunduğu ürün kataloglarına ve renk/desen seçeneklerine bakabilirsiniz.

Stor perde temizliği nasıl yapılır?

Bu sistem toz tutmaya karşı dirençlidir. Az da olsa biriken tozu temizlemek için hafif ıslak bir bez kullanmanız yeterlidir. Bu işlemi 10 günde bir tekrar edebilirsiniz. Tam bir temizlik içinse kumaşın yatay zemine yayılarak yıkanması uygun olur. Bu işlemi yılda bir tekrar edebilirsiniz.

Nasıl stor perde satın alabilirim?

Hemen bize ulaşın ve size hangi sistemin ve seçeneklerin uygun olduğu konusunda bilgi alınız. Detaylar belli olunca size fiyat teklifi iletilecektir. Onaylarsanız ürününüz hazırlanmaya başlayacak ve ortalama üç iş gününde teslim edilebilecektir.

Ankara'dayım. Stor perde siparişi verebilir miyim?

Elbette. Trend İstanbul merkezli bir kurum olmasına karşın başta Ankara, Bursa, İzmir ve Antalya olmak üzere Türkiye'nin her yanına tüm stor perde modellerini ulaştırabilir.

Kumaşlarınızın menşeii nedir?
Farklı kumaş çeşitleri söz konusudur, bunların menşeileri farklılık arz eder. Ancak ortak nokta tüm perdelerimiz yeni teknolojiyle evrensel standartlara uyumlu olarak üretilmiş birinci sınıf ürünlerdir. Büyük kısmı AB ülkelerinden ve ABD'den alınmaktadır. Butik projelerde spesifik markalar ve serileri kullanılabilir.


Stor perdeyi diğer perde sistemlerinden popüler kılan nedir?

Stor basit bir mekanizmalı perde sistemi olmasına karşın işlevsel, güçlü ve dayanıklıdır. O kadar farklı özellikte ve renk/desende kumaş seçeneği vardır ki ister kurumsal projelerde ister yaşam alanlarında %100 uygun bir seçenek mutlaka vardır. Montajı son derece kolaydır. Manuel olarak zincir veya yay vasıtasıyla kolaylıkla kontrol edilebildiği gibi motorlu sistemde yüksek performans göstermektedir. Tüm bu özellikleri yanında stor perde fiyatları son derece uygundur, hesaplı bir çözüm olarak öne çıkarlar.

Ofisler, yönetim ofisleri, şirket merkezleri gibi yerlerde hangi stor tipi kullanılır?

Büyük oranda screen stor perde çünkü screen kumaşı sayesinde ısı ve ışığın rahatsız edici etkisinde sakınılır. Ayrıca Greenguard sertifikalı kumaşlarımız LEED yeşil bina için tam destek vermektedir. Screen şeffaf yapıda olduğu için gündüz saatlerinde aydınlatma maliyetini azaltır veya ortadan kaldırır. Bunun yanında ortama ışık girişi sıfıra indirilmek isteniyorsa blackout kullanımı da yaygındır.

Güneş kırıcı özellikte midir?

Screen stor kumaşı özel materyali ve dokumasıyla güneş kırma özelliğine sahiptir. Ortalama termal ve optik performanstaki sunscreen kumaşı, içeri alınan güneş ışığı enerjisinin sadece 10%'unun geçmesine müsaade ederken kalan kısmını emer veya yansıtır. Cama bakan tarafı alüminyum kaplanmış metalize screen olarak adlandırdığımız kumaşlarda geçişi %3'e kadar düşürebilir. Gölgeleme açılarından üstün güneş kırıcı performansı içinse brisoley tercih edilebilir.

Perde istediğimiz yer aşırı güneş alıyor, stor çözüm olur mu?

İç cephede yani camın iç odaya bakan tarafında yapılacak stor perdenin aşırı güneş ısısını ve ışığını engellemesi için özel seçenekler söz konusudur. Örneğin cama bakan arka yüzü alüminyum kaplı screen storlar (Trend Performance serisi) verimi maksimuma çıkarır. Bazı durumlarda özellikle de güney cepheye bakan binalarda iç cephede yapılacak perde sistemi hangi özel niteliklerle donanırsa donansın, aşırı güneş ışığını engellemekte yetersiz kalabilir. Bu durumda dış cephede bir perde sisteminin gündeme gelmesi kaçınılmazdır. Stor tipinde dış cephede iki farklı sistemimiz bulunmaktadır, bunların dış cephe sayfamızda bulabilirsiniz.

Trend storlar hakkında nasıl daha çok bilgi alabilirim, örnek görebilir miyim?

Mağazalarımızdan birini ziyaret edebilirsiniz. İstanbul Anadolu yakasında KEYAP'ta. Hemen bilgi almak içinse telefon ve email üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bilgi ve Fiyat Alın