Sahne perdeleri geniş ebata sahip özel perde sistemlerdir. Tiyatrolar, muhtelif salonlarda ve gösteri merkezlerinde kendine kullanım alanı bulur. Motorlu sistemlerdir. Uzaktan kumanda ve/veya butonla kontrol edilirler. Bazı sahne perdeleri o kadar geniştir ki tek motor yetersiz kalmaktadır. Bunlar çift motorla çalışırlar. Motor alternatifler arasinda Fransız Somfy öne çıkmaktadır. Somfy Expert sertifikalı Trend Perde Sistemleri, bütünüyle kusursuz ve sorunsuz motorlu sahne perdelerini 20 yıla yakın süredir müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Bu sistemler 5 yıl boyunca Trend® garantisi kapsamındadır. 

Sahne perdelerinin imalatı, montajlanması ve kalite testleri profesyonel süreçlerdir. Her aşamada titizlik ve yetkinlik şarttır. Kumaşlarımız uluslararası standartlara uyumludur ve insan sağlığına zararlı bileşen içermez. 

Sahne Perdesinin Kontrolü

Motorlu sahne perde sistemlerin kontrolü kablolu veya kablosuz cihazlarla mümkün olabilir. Kablosuz kontrolde sistem bir uzaktan kumanda veya kablosuz duvar butonuyla yönetilir. Bu cihazlar motorda yer alan dahili veya harici radyo alıcısı sayesinde ve güveli bir protokol üzerinden haberleşirler. Kablolu kontrolde ise motor ile duvardaki buton arasında kablo tesisatı çekilir. Bu kontrol tipinde radyo alıcısına gerek kalmadığı için kullanılacak motor alt tipi daha az maliyetlidir. 

 

Sahne Perdesi Sistemlerimiz ve Fiyatları

sahne renk kodları

Sahne perdesi kumaşlar için aşağıda verilen renk kartelası bilgilendirme amaçlıdır. Kumaş seçimi için kartela ölçü alımı sırasında sunulabilir veya kargoyla gönderilebilir.

Sahne Perdesi Renk Kodları - 2

sahne renk kodlar kartela

• Motorlu sahne perdelerinde perdenin açılış hızı 25-30 cm/s’dir.

 

• Maksimum uzunluk 24 m ve ağırlığı 160 kg olan perde kumaşlarıdır.

 

• Yandan simetrik ya da asimetrik açılma özellikleri vardır.

 

• İki kanallı ray profili, geniş durumlar için kullanılır.

 

Sahne perdesi fiyatları kumaş ve uygulama seçeneklerinin yanı sıra perde ebatlarına bağlıdır. Trend Perde'nin çalışma sistemi, perde sistemlerinin müşterilere özel olarak hazırlanmasına dayanır. Derhal bize ulaşırsanız size fiyat teklifimizi iletebiliriz. Eğer uygulama alanının ölçüsünü bilmiyorsanız adresinize ölçü almak üzere teknik eleman gönderebiliriz. Bu işlem ücretsizdir.

Ankara'dayım. Perde sistemleri siparişi verebilir miyim?

Elbette. Trend Perde, İstanbul merkezli bir kurum olmasına karşın başta Ankara, Bursa, İzmir ve Antalya olmak üzere Türkiye'nin her yanına hizmet ve ürün ulaştırabilir.