jaluzi

Jaluzi Perdeler, Çeşitleri ve Avantajları

Jaluzi perdeler yaklaşık yüz yıl önce geliştirilmiş en eski perde sistemlerinden biri olmalarına karşın popülerliğini koruyor. Işık kontrolünde oldukça üstün olan bu sistemler başlarda ofisler ve iş yerlerinde kullanım alanı bulurlerken zaman içerisinde diğer alanlara yayılmış ve özelikle ahşap formuyla dekoratiflerinin doruğunu çıkmışlardır. Uygulama mekanı, kontrol seçenekleri, renkler ne olursa olsun size uygun bir jaluzi modeli mutlaka vardır. Doğrudan bilgi almak ve jaluzi perde fiyatlarını öğrenmek veya kurumsal fiyat teklifi almak için lütfen bize ulaşınız.

Bilgi ve Fiyat Alın

Jaluzi perdelerin popülerliklerini korumasında başlıca etkenleri söyle sıralayabiliriz.

Fiyatlar

Jaluzi perdeler ekonomik sistemlerdir. Metal jaluziler, stor perdelerle beraber fiyatları en cazip perde sistemleridirler. Böylece perde sistemleri için güçlü ve kullanışlı bir sistem arayışında olan bireysel ve kurumsal Trend müşterileri için ciddi bir seçenek olmaktadırlar.

Güçlü Işık Kontrolü ve Mahremiyet

Jaluziler iki türlü denetime izin verirler. Birincisi perde istenilen miktarda yukarıya toplanabilir. İkincisi de jaluzinin yatay uzanan bantları arasındaki açı değiştirebilir. Tamamen kapalı konumdaki jaluzinin bantlar arasındaki açı ağır ağır artırılırsa ortama giren ışık miktarı da belirlenebilir. Diyelim çok ışık alan mekanda açının küçük tutulması ışığın önemli kısmının bloklanması anlamı taşıyacaktır. Bunun yanında mahremiyet (gizlilik) konusunda üstün sistemlerdir. Sistem tamamen kapatılır ve bantlar arası açı 0'a indirilirse uygulama mekanı dışardan görülemez, tam gizlilik sağlanmış olur.

Çeşitler

Jaluziler farklı modeller ve renk seçeneklerine sahiptir. En popüler iki model alüminyum jaluzi ve ahşap jaluzidir. Alüminyum jaluzi standart jaluzi modelidir, metal bantlara sahiptir. Ahşap jaluzide bantlar özel ağaçlardan mamül özel bir materyalle donanmıştır. Jaluzilerin en dekoratif ve görkemli modeli olan bu sistemler her mekanda kullanılabilen zevkli ve elit seçimlerdir. Metal jaluzilerde çok sayıda renk ve desen seçenekleri bulunur. Simli, ahşap desenli ve kabartma seriler Trend collection'da yer almaktadır. Bu seçenekleri ilgili sayfamızdan görebilirsiniz. Ayrıca delikli yapıdakı perfore bantlara sahip olabilirler. Jaluzi bantlarında iki temel seçenek vardır, 16mm genişlikte mikro jaluzi ve standart 25 mm.

Dış Jaluzi

Dış cephe jaluzi ya da brisoley olarak adlandırılan jaluziler spesifik sistemlerdir, Trend tarafından orta veya büyük çaplı projelerde tercih edilir. Zorlu ortam koşullarına, rüzgara, yağışa karşı dayanıklı özel malzemelerden üretilir, genelde motorlu sistemde veya otomasyon sisteminde kontrol edilirler.

Çift Cam Arası Jaluzi

Ofislerde kullanılan ayırıcı cam bölmelerinin arasına kurulan pratik sistemlerdir. Çift cam arasına yerleşen sistem kullanım hatalarından etkilenmediği ve temizliğe gerek bırakmadığı için ofisler / işyerleri için ideal sistemlerdir.

Motorlu Sistem

Jaluzi sistemlerin motorlu kullanımları mümkündür. Bu şekilde bir kullanım, perdeyi elle kontrol etme zahmetinden kurtacağı gibi perdenin ömrünü de uzatacaktır. Trend jaluzilerde bu sistemler için genelde Somfy motorlar kullanmaktayız. Jaluzi perde motorlarımız beş yıl boyunca garanti kapsamındadır.

Trend® Jaluzi

Trend jaluziler yaklaşık yirmi yıldır bireysel ve kurumsal müşterilerimize ulaştırılmakta, kullanışlı ve dayanıklı olmaları nedeniyle tatminkarlık yaratmaktadırlar. Eğer sistemlerimizi görmek istiyorsanız Kadıköy ve Beşiktaş'taki showroomlarımızı ziyaret edebilir ya da adresinize keşif yaptırmak için ücretsiz olarak gönderebileceğimiz teknik elemanın sunduğu modellere göz atabilirsiniz. Lütfen herhangi bir konuda bilgi almak için müşteri temsilcilerimize ulaşınız.

 En yeni perde modelleri hakkında bilgi ve fiyat almak için lütfen müşteri temsilcilerimize ulaşınız.  

Similar Posts