Screen stor perde, özel geçirgenliğe ve saydam görüntüye sahip bir stor perde türüdür. Sunscreen diye de adlandılır. Güneş kırıcı teknik bir perde kumaşıdır. Tamamı Fransa başta olmak üzere gelişmiş ülkelerde üretilir. Trend tarafından sunulan screenler birinci sınıf ürünlerdir. Sunscreen modern, güçlü ve sağlık açısından önerilen bir perdedir. Zararlı güneş ışıklarını tutarak ortama ulaşmasını engeller. Böylece uygulama odası veya mekanında bulunan tekstil ürünleri, cihazlar ve mobilyalar güneş ışınlarının etkisiyle solmaz ve yıpranmaz. Ortamı daha rahat ve yaşanabilir kılar, enerji tasarrufunda ve ortam sıcaklık dengesinin korunmasında etkilidir. Aynı zamanda dışarıyı görmenizi engellemez. Manuel sistemler iki, motorlar ve kontrol cihazları 5 yıl boyunca garanti kapsamındadır. Teknik ve diğer konularda bilgi almak için bize ulaşınız.

Trend Screen Stor'un Avantajları

Modern yapıların tercihi screen storlar özel kumaşı sayesinde çok sayıda avantaja sahiptir.

  • Enerji tasarrufu
  • Dışarıyı görme imkanı
  • Aydınlığı içeri alma
  • Uygun fiyat
  • Şık ve dekoratif
  • AB sağlık ve çevre normalarına uygun
  • LEED yeşil binalara destek

Daha fazla bilgi
• Screen storun en çok kullanılan açıklık faktörü 3% ve 5%'tür.
• Screen stor perdenin ana işlevi, zararlı güneş ışınlarını ve dışarıdan gelen hava akımını (Soğuk-Sıcak) maksimumda engellemektir. Bu özelliği sayesinde enerji tasarrufu sağlamaktadır.
• Fazla ışık alan mekanlar için Ultraviyole ışınlarını tutar ve ışığın büyük bir kısmını, UV ışınlarını süzerek mekana alır.
• Sun screen perde, ithal elyaftan mamul özel bir malzeme kullanılarak üretilir.
• Alev almaz ve kir tutmaz. Yangına karşı dayanıklılıkta Avrupa standardı kabul edilen Fransız M1 ve Alman B1/B2 sertifikalarına sahiptir.
• Büro ve evlerde kullanılabilir. Kış bahçesi perdesi sistemlerinin yanı sıra zip perde ve çatı perdesinde de yaygın olarak kullanılmaktadır.
• Motorlu ve uzaktan kumandalı sun-screen uygulamaları da hayli yaygındır. Özellikle plazalardaki ofis katlarında, işyerlerinde dekorasyonun en önemli bir unsurlarından biridir.
• Diğer ismi de güneş kırıcı perdedir. Yapısında ince file şeklinde dokunmuş cam elyafı (fiberglass) üzerine PVC kaplamadır. Bu sayede kapatıldığı halde bile gün ışığını filtre ederek enerji ve ısı tasarrufu sağlar.
• İsteğe göre yaylı, zincirli veya motor kontrol sistemli üretilebilir. Genelde iç cephelerde kullanılmasına karşılık, dış cephelerde de sorunsuz kullanılabilir.
• Renk haslığı: 3-5 Nem dayanıklılığı: tüm hava şartlarına uygun.

Screen Stor Perde Sistemlerimiz ve Fiyatları


Perde fiyatları kumaş ve uygulama seçeneklerinin yanı sıra perde ebatlarına bağlıdır. Bu nedenle teklif almanız gerekir. Trend Perde'nin çalışma sistemi, perde sistemlerinin müşterilere özel olarak hazırlanmasına dayanır. Derhal bize ulaşırsanız size fiyat teklifimizi iletebiliriz. Eğer uygulama alanının ölçüsünü bilmiyorsanız adresinize ölçü almak üzere teknik eleman gönderebiliriz. Bu işlem ücretsizdir.

Ücretsiz Keşif isteyin    Fiyat Teklifi Alın

Screen perde temizliği nasıl yapılır?

Screen perde kumaşı toz tutmaya karşı dirençlidir. Az da olsa biriken tozu temizlemek için hafif ıslak bir bez kullanmanız yeterlidir. Bu işlemi 10 günde bir tekrar edebilirsiniz. Tam bir temizlik içinse perde kumaşının yatay zemine yayılarak yıkanması uygun olur. Bu işlemi yılda bir tekrar edebilirsiniz.

Kumaş teknik özellikleri nelerdir?
T-Screen ve E-Screen teknik dökümana bakabilirsiniz.

Nasıl perde satın alabilirim?

Hemen bize ulaşın ve size hangi sistemin ve seçeneklerin uygun olduğu konusunda bilgi alınız. Detaylar belli olunca size fiyat teklifi iletilecektir. Onaylarsanız ürününüz hazırlanmaya başlayacak ve ortalama üç iş gününde teslim edilebilecektir.

Ankara'da Trend® Stor perde siparişi verebilir miyim?

Elbette. Trend Perde, İstanbul merkezli bir kurum olmasına karşın başta Ankara, Bursa, İzmir ve Antalya olmak üzere Türkiye'nin her yanına tüm stor perde modellerini ulaştırabilir.

 

Neden screen stor tercih etmeliyim?

Screen stor kurulan ortamlar önemli performans ve konfor artılarıyla donanırlar. Özel dokumaya ve içeriğe sahip kumaşlar standart stor kumaşlarından önemli farklar içerirler. Güneş ışığı içeri kırılarak alınır. UV ışınlarının en az %95'i engellenir, güneşin zararlı etkileri asgariye indirilir. Aynı zamanda güneş ısısının engellenmesi sağlanır, bu sayede iklimlendirme (klima) harcamalarında ciddi tasarruf sağlanır. Aynı zamanda ışığın içeri alınması sağlandığı için gündüz elektrikli aydıtlama ihtiyacını ortadan kaldırır veya minimuma indirir. Modern ve estetiktir. Trend tarafından imal edilen screen storlar, 20'den fazla ülkede memnuniyetle kullanılmaktadır.

Perdeler nasıl kontrol edilebilir?

Manuel veya motorlu olarak kontrol edilebilir. Manuel sistemde tercihe göre sol veya sağda bir zincir bulunur, yine tercihe göre metal ve plastik olabilir. Motorlu sistem ise uzaktan kumanda, duvar butonu başta olmak üzere farklı kontrol cihazlarıyla kontrol edilebilir. 

Kumaşlarda ne gibi seçenekler var?

Screen kumaşları öncelikle farklı açıklık oranlarına sahiptir. Bu oran perde yüzeyindeki açıkların (deliklerin) toplam alana oranına tekabül ederken ülkemizde %5 standart olarak kabul edilmektedir. Nispeten daha az ışık geçişi sağlayan %3 'lük kumaşlar da yaygındır ve stoklarımızda bulunmaktadır. Daha farklı açıklık oranlarındaki screen storlar spesifik uygulamalarda tercih edilebilir. Açıklık yüzdesi dışında kumaşlar farklı içeriklere (composition) sahip olabilir. PVC/PES ile PVC/fiberglass (cam elyafı) en çok kullanılan iki kombinasyondur. Farklı kumaş dokumaları farklı ihtiyaçlara yanıt verebilir. Ayrıca renklerin seçimi önemlidir. Genel olarak açık renkler daha yüksek termal performans sağlarken koyu renklerde dışarı daha iyi görünür. 

Screen kumaşın teknik özelliklerieri nelerdir?

Kumaşların termal ve optik performansları laboratuar ortamında ölçülmüş ve kaydedilmiştir. Tüm kumaşlarımızla ilgili teknik özellikler (spekler - datasheet) emaille size iletilebilir. En kritik üç değer, her bir kumaş rengi için kaydedilen Ts, As ve Rs değerlerdir. Bunlar sırasıyla güneş ısı enerjisinin ne kadarının geçirildiğinin, emildiğinin ve yansıtıldığının göstergeleridir. 

Aşırı güneş alan güney cepheye bakan bir yerde screen stor doğru tercih olur mu?

Uygun bir kumaş seçildiğinde olabilir. Özellikle arka yüzü alüminyum kaplı kumaşlar ışığın maksimum oranda yansıtılmasını sağlayarak en yüksek verim sağlarlar, screen kumaşlarına zirve ürünlerdir. Ancak screenin bazı durumlarda blackout ile beraber ikili kullanıması gerekmektedir. Hatta %0 ışık olan blackoutun bile yetersiz olduğu uygulama alanları olacaktır. Buraları için perdenin dış cephede kurulmasını tavsiye ediyoruz. Dış cephedeki en sırada sistem bile iç cephenin en gelişmiş sisteminden daha yüksek performans sağlamaktadır. (bkz: Brisoley ve Dış cephe perdeleri)

Evlerde screen stor tercih edilebilir mi?

Özelikle yeni ve modern evlerde bu yönde bir eğilim olsa da mahremiyet öncelikli yaşam alanlarında screen yerine başka mekanizmalı perdeler kullanılmaktadır çünkü akşam ışığında içerisi görünebilir.

Projeler için screen perde fiyatlandırması nasıl yapılır?

Perde ölçüleri özellikle enler, harcanan kumaştaki fireyi etkiyeceği için kritik önemdedir. Proje detayları paylaşılır katalogumuzdan renk seçimi yapılır ve stor sistemle ilgili varsa tercihler iletilirse  fiyatlandırma m² (metre kare) birim fiyat üzerinden sunulacaktır. 

Bilgi ve Fiyat Alın