somfy dış jaluzi

Spesifik Perde Sistemleri Uygulamaları

Perde sistemleri sadece pencereler için kullanılmaz. Farklı mekan ve uygulamalar için de kullanılır. Sözgelimi bir alışveriş merkezinin cam kaplı tavanı için güneşin zararlı etkisini engelleyici tarzda özel perde sistemleri kurulur. Tavan perdesi veya çatı perdesi olarak adlandırılan bu sistemler spesifik sistemlere sadece bir örnektir. Diğerlerini aşağıdaki yazımızdan okuyabilir, özel bir perde sistemleri çözümü gereksinimizle ilgili bizle doğrudan irtibata geçebilirsiniz.

Bilgi ve Fiyat Alın

Kış Bahçesi Perdesi

Kış bahçesi ya winter garden olarak adlandırılan yerlere kurulan spesifik sistemlere kış bahçesi perdesi denir. Bu bir proje olarak detaylı olarak planlanır ve uygulanır. Tercih edilecek perde sistemi farklılık gösterse de plise perde esnek ve dayanıklı bir çözüm olarak, sunscreen stor perdeyse mükemmel termal ve optik konfor sağlaması açısından tercih edilebilir. Kış bahçesi perdeleri hakkında daha çok bilgi alınız. Çatı ve tavan kısımlarına kurulan perdeler içinse çatı perdesi sayfamızı inceleyiniz.

Cam Balkon Perdesi

Cam balkonlar kışın balkonların korunmasını sağladığı gibi manzarayı da engellemezler. Aynı zamanda göze hoş görünen sistemlerdir. Katlanır cam balkonlar kullanışılığı bir adım öteye taşımaktadır. Cam balkon perdesi mekanizmalı perde sisteminin eklenmesiyle kusursuz bir balkon keyfi vadedeceklerdir. Cam balkon perdesi ortamda ışı ve ısık dengesi sağlar, ortamdaki eşyaları ve malzemeleri zararlı etkilerden korur. Plise ve stor perde modelleri yaygın tercihlerdir.

Sahne Perdesi

Sahne perdeleri raylı sisteme sahip mekanizmalı perdelerdir. Tiyatro sahneleri ve okulların yanında yana açılır raylı sistemin kullanıldığı diğer uygulama alanlarında kendine yer bulmaktadır. Bu sistemler genelde motorludur ve buton vasıtasıyla kontrol edilir. Alıcılı motor tercih edilirse uzaktan kumandayla kontrolü de mümkündür. Sahne perdeleri hakkında daha çok bilgi alınız.

Zip Perde

Zip perde veya zip stor perde fermuarlı yapıdadır bu nedenle fermuarlı perde olarak adlandırıldığı da olur. Perde bir kanal içerisinde hareket eder böylece uzun süre aynı formu ve çalışma düzenini korur. Trend zip perdeler, rüzgara, yağmura ve güneş ışınlarına dayanıklı özel teknik kumaşlarda imal edilmektedir. Zip perde ve dış cephe sistemlerimiz hakkında daha çok bilgi alınız.

Dış Jaluzi - Brisoley

Dış mekanlarda kurulan metal jaluzi sistemleri dış jaluzi adını alır. Diğer dış cephe perdeleri gibi zorlu koşullara dayanıklı olmak durumundadırlar. Motorlu / uzaktan kumandalı kontrolleri olağandır. Aynı zamanda otomasyona sistemlerine dahil edilebilirler. Somfy motorlar, brisoley perdelerde sıklıkla tercih edilir. Dış jaluzi sistemlerimiz hakkında detaylı bilgi alınız.

Projeksiyon Perdesi: Bu sistemde amaç projektörden en iyi görüntüyü elde etmektir. Özel teknik bir kumaştan imal edilir. Stor perde mekanizmasına sahiptir. Fiyatları uygulama tercihine göre farklılık gösterir. Somfy veya Mosel perde motoruna sahip projektör perdeleri uzaktan kumanda veya butonla kontrol edilirler.

Sunscreen Perde

Stor perde formunda sunscreen özel bir perde kumaşıdır. Teknik bu kumaş ancak gelişmiş ülkelerde üretilebilir ve mutlak bir konfor vadeder. Isı ve ışık girişini minimize ederken şeffaf yapısıyla manzarayı engellemez. Çok sayıda renk arasından dilediğiniz seçebilirsiniz. Perdelerinizi dilerseniz elle, dilerseniz uzaktan kumandalı olarak kullanabilirsiniz. Ofislerin, hastanelerin ve otellerin olduğu kadar spesifik uygulamaların mükemmel tamamlayıcısıdırlar.

Plise Perde

Plise perdeler asimetrik ve zorlu geometrik yapıya sahip alanlarda kurulabilmesi ve katlandıkların çok az yer kaplamaları nedeniyle esnek perde sistemleridir. Aynı zamanda geleceğin perde sistemi olarak görülür, yeni ve etkin bir sistemdir. Enerji tasarrufunda ve ışık kesmede üstün oldukları kadar mükemmel görüntüye sahip dekoratif perdelerdir. Sunscreen fiyatlarından biraz daha yukarıda yer alırlar. Kesin fiyatları öğrenmek için lütfen bize ulaşınız.


 Perde seçiminde bilgilendirme almak için lütfen müşteri temsilcilerimize ulaşınız.  

Similar Posts